2020-21 TRACK & FIELD ALL–STAR SELECTIONS

The TGCA selects a maximum of 24 All-Stars, from conferences 1-4a and 5-6a in track and field.  These athletes are selected by the TGCA Track Committee, which is composed of track member coaches of the association, at their annual meeting.  Selections are made from nominations submitted by member coaches.  Athletes must be juniors to be selected. 

 

 

Team

All-Star

 

School

Coach

 

Conf

1-4a Track All-Stars

Leah

Anderson

MIDLOTHIAN HERITAGE HS

Eric

Edwards

4A

1-4a Track All-Stars

Breanna

Brandes

SEALY HS

Brateicka

Mock

4A

1-4a Track All-Stars

Kirsten

Bridges

PRAIRILAND HS

Emily

Vanderburg

3A

1-4a Track All-Stars

Ashlyn

Bruce

DAINGERFIELD HS

Dana

Carter

3A

1-4a Track All-Stars

Adele

Clark

CELINA HS

Eric

Krepps

4A

1-4a Track All-Stars

Jada

Green

LA VERNIA HS

Theresa

Reyes

4A

1-4a Track All-Stars

Sanaa

Hollins

PITTSBURG HS

John

Chatham

4A

1-4a Track All-Stars

Jillian

Howell

BUSHLAND HS

Madyson

Lane

3A

1-4a Track All-Stars

Kinsey

Kelley

SNYDER HS

Bob

Campbell

4A

1-4a Track All-Stars

Breanna

Lacy

WAXAHACHIE LIFE SCHOOL

Lyle

Linscomb

4A

1-4a Track All-Stars

Mackie

Land

PANHANDLE HS

Corby

Maurer

2A

1-4a Track All-Stars

Jaylee

Matthews

STEPHENVILLE HS

Jeremiah

Butchee

4A

1-4a Track All-Stars

Taylor

McFarland

GODLEY HS

Keith

McFarland

4A

1-4a Track All-Stars

Alyssa

OMalley

MERKEL HS

Tracy

Damiano

3A

1-4a Track All-Stars

Julia

Pyeatt

CENTRAL HS

Kurtis

Acosta

3A

1-4a Track All-Stars

Madison

Ramos

PORT ISABEL HS

Julie

Breedlove

4A

1-4a Track All-Stars

Jaiden

Robinson

KARNES CITY HS

Donnie

Dziuk

3A

1-4a Track All-Stars

Neelie

Schiel

BELLVILLE HS

Sharon

Carter

4A

1-4a Track All-Stars

Hannah

Spears

HOLLIDAY HS

Glenn

Griffin

3A

1-4a Track All-Stars

Bailey

Watson

BENBROOK HS

Ashley L.

Rodriguez

4A

 

 

 

 

 

 

 

Head Coach:

Ashley

Myers

Edna HS

     

Assist. Coach:

Kacie

Byford

Melissa HS

     
             

Team

All-Star

 

School

Coach

 

Conf

5-6a Track All-Stars

Natalie

Cook

FLOWER MOUND HS

Andrew

Cook

6A

5-6a Track All-Stars

Bryanna

Craig

CORONADO HS

Chris

Beene

5A

5-6a Track All-Stars

Camryn

Dickson

CLEAR BROOK HS

Erica

Alexander

6A

5-6a Track All-Stars

Jourdin

Edwards

ROCK HILL HS

Zachary

Morgan

5A

5-6a Track All-Stars

Emily

Fitzsimmons

LAKE TRAVIS HS

Blake

Janek

6A

5-6a Track All-Stars

Charli

Foreman

HERITAGE HS

Chryste

Gaines

5A

5-6a Track All-Stars

Saniya

Friendly

CLEMENS HS

Renee